مزایای بازاریابی توسط کاتالوگ

اگر می‌خواهید محصولات خود را در یک کاتالوگ قرار دهید و همچنین می‌خواهید مطمئن شوید که این محصول به فروش خواهد رسید، اجازه دهید مزایای میانبر بازاریابی کاتالوگ را توضیح دهیم و اینکه چرا قرار دادن محصول شما در یک کاتالوگ بهترین راه برای فروش مواردتان است.

حدود نیمی از مصرف کنندگان از طریق بررسی در کاتالوگ ‌های اینترنتی و آنلاین خرید را انجام می دهند، کاتالوگ چاپی و نامه‌ های ارسالی احتمالا بزرگ ‌ترین فاکتور در ایجاد مشتری آنلاین برای خرید است.

مصرف کنندگانی که کاتالوگ‌ ها را دریافت می‌ کنند به احتمال زیاد به خریداران آنلاین تبدیل می ‌شوند و به طور متوسط ۱۶ درصد بیشتر از مشتریانی که کاتالوگ‌ های خود را دریافت نکرده اند، هزینه می‌کنند؛ مصرف کنندگان مایل به داشتن یک فهرست کاتالوگی با کیفیت برای بازبینی موارد قبل از خرید هستند، بنابراین قرار دادن کاتالوگ چاپی و دیجیتالی با دسترسی به اینترنت، آن را ایمن و در دسترس مشتریان قرار می‌دهد تا دستورالعملهای خرید را به هر شکلی که دوست دارند، انجام دهند.

بازاریابی توسط کاتالوگ

مزایای ثابت شده برای بازاریابی کاتالوگ

یکی از مهم ‌ترین مزایای استفاده از  کاتالوگ این است که مشتریان از طریق کاتالوگ به طور فزاینده‌ای به سمت خرید آنلاین می‌روند ، مشتریان می‌توانند سفارشات را به صورت آنلاین و از طریق پست تحویل بگیرند، بنابراین توجه به ترجیحات مشتری از آن جهت مهم است که محصول شما فروخته شود.

افزایش گرایش‌ های جدید بازاریابی

میلیاردها دلار در سراسر کشور از طریق بازاریابی ارسال و دریافت می‌شود، پنجاه و نه درصد مشتریان، کاتالوگ ‌های خود را برای حداقل سه ماه یا تا زمانی که یک نسخه جدید کاتالوگ برند محبوبشان تولید شود، حفظ خواهند کرد –  یا محصول شما را برای نشان دادن به اعضای خانواده و دوستان و تحریک به خرید محصولات توسط آنها نگهداری می کنند.

مزیت ‌های خدمات بازاریابی کاتالوگ که در اینجا توضیح داده می‌ شود برای دانش بازاریابی شما مفید است و محصول شما به خاطر بازاریابی از طریق کاتالوگ ‌های فروش موفقیت ‌آمیز خواهد بود، در صورتی که همواره طراحی کاتالوگ را اصولی انجام دهید.

 1. ارتباط با مشتری

از هیچ یک از ابزارهای تبلیغات با استقبال گرمی از مشتریان مانند کاتالوگ استقبال نمی‌شود، مشتریان کاتالوگ را به عنوان یک منبع قابل ‌اعتماد برای دست یابی به اطلاعات دریافت می‌کنند و تمایل دارند که آنها را به مدت طولانی تری نسبت به هر نوع دیگری از بازاریابی چاپی نگاه دارند.

بازاریابی توسط کاتالوگ

 1. پیوند دیجیتال

اگر با یک استراتژی بازاریابی از هر دو طریق آفلاین و آنلاین کار می کنید، باید بدانید کاتالوگ ها ابزار فوق‌ العاده‌ای هستند، بهترین راه برای برقراری ارتباط با مشتریان آفلاین و جلب توجه مشتریان بالقوه، تهیه کاتالوگ است که باعث می شود ترافیک به سکوهای دیجیتال شما هدایت شود و کمپین های آنلاین شما را نیز تقویت کند.

 1. هزینه

هزینه اولیه بالای بازاریابی از طریق کاتالوگ اغلب به عنوان انتقاد از این روش تلقی می‌شود، با این حال، این دیدگاه کمی بدبینانه است، زیرا بازاریابی کاتالوگ بیش‌ ترین بازدهی سرمایه هر محصول یا محصولات بازاریابی را دارد و مطالعات نشان می‌دهد که از ۱۰ نفر مشتری از طریق بازاریابی کاتالوگ ۱۰ نفر به خریدار تبدیل می‌شوند.

بنابراین این هزینه در نهایت تبدیل به سود برای کسب و کار می شود.

 1. اطلاعات

کاتالوگ ها یک وسیله انتقال بزرگ برای ارائه اطلاعات مفصل در مورد محصولات شما و نشان دادن ارزش زیبایی‌ شناسی آنها با کیفیت بالا و تصاویر براق هستند، بدین ترتیب، فرمت کاتالوگ تصویر و محصولات برند شما را به یک شی زیبایی ‌شناختی تبدیل می‌کند که مشتریان به دنبال آن هستند تا از جلوه ‌های بصری آن استفاده کنند.

 1. فروش بیشتر

کاتالوگ ها همچنین فرصتی عالی برای نشان دادن ویژگی های منحصر به فرد محصولاتتان و اطلاع از پیشنهادهای ویژه برای مدت محدود هستند، که نهایت منجر به فروش بیشتر می شود؛ به علاوه قرار دادن راه های ارتباطی با فروشنده بر روی کاتالوگ موجبات ارتباط مشتری و فروشنده را نیز فراهم می کند.

بازاریابی کاتالوگ:

 کاتالوگ فهرستی از محدوده محصول است که یک شرکت مستقیما به مشتریان خود می ‌فرستد، این فهرست شامل جزییات محصولات مختلف، قیمت ‌ها، انواع طرح ‌های تبلیغاتی، همراه با پیش ‌نمایش محصول می‌باشد، مشتریان ممکن است کاتالوگ را حفظ کرده و از آن در آینده (هر وقت که احساس نیاز به سفارش محصولات ارائه ‌شده توسط شرکت را دارند) استفاده کنند.

بازاریابی توسط کاتالوگ

مشتریان کاتالوگ را عمدتا به خاطر راحتی انتخاب یک سفارش ترجیح می‌دهند، راحتی برای مشتری به معنای صرفه‌جویی در زمان و تلاش برای جستجو و ارزیابی محصولات در فرآیند تصمیم‌گیری است.

قیمت، پیشنهادهای تبلیغاتی محصول، طیف گسترده محصول و ویژگی‌های خدمات، تحویل رایگان درب خانه، تسهیلات پرداخت را می توان توسط بازاریابان برای متمایز کردن پیشنهادها استفاده کرد، مهم‌ترین انتظارات مشتریان نیز از شرکت ‌های کاتالوگ ، تضمین تحویل محصول و کیفیت محصولات ارائه ‌شده می ‌باشد.

برنامه‌های بازاریابی کاتالوگ:

شرکت ‌ها می‌ توانند به طور انحصاری از کاتالوگ برای فروش محصولات شان استفاده کنند، و یا ممکن است با دیگر ابزارهای بازاریابی آن را ترکیب کنند.

ممکن است یک شرکت به طور انحصاری از طریق کاتالوگ بازاریابی ‌کند، به عنوان مثال، از هیچ روش دیگری برای ارتباط با مشتریان استفاده نمی‌کند، طیف کاملی از محصولات خود را با استفاده از کاتالوگ ارائه می‌دهد.

برخی از شرکت ‌ها از کاتالوگ به عنوان مکمل برای دیگر ابزارهای فروش استفاده می‌کنند، یک کاتالوگ می ‌تواند علاوه بر فروش شخصی یا بازاریابی تلفنی مورد استفاده قرار گیرد،

یک بازاریاب در شرکت می ‌تواند یک چشم ‌انداز را اعلام کند و از مشتریان بپرسد که آیا مشتری علاقه ‌مند به دانستن اطلاعات بیشتر در مورد شرکت و محصولات آن خواهد بود یا خیر ؟ در صورت نیاز کاتالوگ چاپی به آدرس مشتری ارسال می شود یا در صورتی که کاتالوگ دیجیتالی باشد به ایمیل او ارسال می شود.

همچنین می‌توانید از کاتالوگ ها برای دعوت از مشتریان برای بازدید از بازارهای خرده ‌فروشی استفاده کنید، درج محصولات و آدرس دهی در کاتالوگ برای هدایت مشتریان به حضور فیزیکی در فروشگاه های شما الزامی است.

بازاریابی توسط کاتالوگ

فواید بازاریابی کاتالوگ:

بازاریابی کاتالوگ چندین مزیت دیگر نیز دارد:

 1. بازاریابی از طریق کاتالوگ تضمین می‌کند که تنها مشتریان علاقه مند به پیشنهاد شرکت پاسخ می‌ دهند، یا از خروجی ‌های خرده‌ فروشی شما بازدید می ‌کنند.
 2. کاتالوگ ها مشتریان جدید را با پیشنهاد ها و محتوا برای کسب و کار به ارمغان می آورد.
 3. اگر مشتری به محصول علاقمند باشد، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که او این فهرست را برای استفاده در آینده حفظ کند، بنابراین، این فهرست به عنوان یک راه ارتباطی ثابت بین شرکت و مصرف‌کننده عمل می‌کند.
 4. کاتالوگ ها می‌توانند برای شرکت‌ های نوپا و شرکت ‌های کوچک نیز مفید باشند، چون شامل ایجاد زیر ساخت گران ‌قیمت برای بازاریابی و فروش نیست.

معایب بازاریابی کاتالوگ:

چندین عیب در بازاریابی کاتالوگ وجود دارد:

 1. تهیه کاتالوگ بسیار گران است.
 2. درجه موفقیت بازاریابی از طریق کاتالوگ بر صحت پایگاه‌ داده استوار است، این پایگاه ‌داده شامل توصیفی در مورد مشتریان هدف است و جمع ‌آوری این اطلاعات یک کار دشوار و زمان ‌بر است.
 3. کاتالوگ تنها اولین قدم در فروش محصول به مشتری است، شرکت ‌ها ممکن است در کسب اطمینان از تحویل به موقع محصولات به مشتری شکست بخورند و یا ممکن است محصول سفارش داده ‌شده موجود نباشد.
 4. محصولات ممکن است به راحتی توسط رقبا کپی شوند.

نتیجه گیری:

تولید کاتالوگ ها از ابزار قوی برای بازاریابی کسب و کار به حساب می آیند، برای ترغیب به استفاده از این ابزار می توانید مزایای آن را مورد توجه قرار دهید: ارتباط مؤثرتر با مشتری، اطلاعات دهی به مشتریان، سود دهی بیشتر با هزینه تولید، امکان جستجوی راحت تر محصولات توسط مشتری و سهولت ارائه اطلاعات موجودی محصول از طریق ذکر کد محصول که در کاتالوگ درج شده است و …