21 نکته خاص طراحی کاتالوگ که باعث فروش می شوند

 1. به سادگی فکر کنید

طراحی ساده می تواند فوق العاده موثر باشد و لازم نیست خسته کننده باشد، در این کاتالوگ یا بروشور، عنوان با قلم ساده و تمیز بر روی زمینه سفید قرار می گیرد. طراحی ساده بسیار تمیز و مدرن است، گرچه کنتراست زیادی وجود ندارد اما هنوز خوب جواب می دهد؛

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. آن را خطی نگه دارید.

بروشورها لازم نیست که مانند کتاب یا جزوات بسته شده باشند، آنها می توانند از طریق روش های گوناگون گسترش یابند، در اینجا یک طرح آکوردئونی استفاده شده است که به شما اجازه می دهد که کل برگه را به طور کلی در صورت باز کردن بروشور ببینید، نه اینکه نیازی به ورق زدن صفحات داشته باشید.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. گرافیک را از لحاظ فیزیکی بازتاب دهید

در این بروشور حماسی، عناصر گرافیکی در برابر کاغذ بازتاب می یابند، صفحات حاوی اطلاعات به مثلث های رنگی تبدیل می شوند، این باعث می شود که بروشور به طور کلی از یکپارچگی رها شود، هر عنصر با یکدیگر درگیر می شود تا یک قطعه ثابت ایجاد کند.
21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. برای بخش داخلی خلاق باشید

اگر شما قصد دارید وسایل فیزیکی در داخل بروشور قرار دهید،  (چه سی دی، دی وی دی، و چه از موارد مشابه)، آن را به روش جالبی نمایش دهید؛ شما بروشور را به یک کتابچه کوچک محدود نمی کنید، در اینجا سی دی شما ظاهر می شود و از مخاطبان دعوت می کند تا آن را بردارند، بنابراین قرار دادن این وسایل باعث جذب مخاطب به بروشور می شود و درنهایت افزایش فروش می شود.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. خارج از محدوده فکر کنید

این یک نمونه عالی از طراحی فوق العاده خلاقانه برای طراحی بروشور است، دور از صفحات تخت، ساختار جزوه مانند است و طرحی تعاملی و سه بعدی است که بیننده (در این مورد کاربر) را جذب می کند و یک تصور ماندگار ایجاد می کند، این طرح می تواند تعدادی از ایده های دیگر سه بعدی را برای ایجاد یک بروشور در ذهن شما می پروراند.

  21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. ترکیب اشکال

نیازی نیست صفحات شما حتما مستطیلی باشند، آنها حتی می توانند مربع نباشند، آنها می توانند طرح هایی از حلقه ها، مثلث ها، قلب ها باشند، هرچیزی که برای محصولات و خدمات شما مناسب تر باشد، در این نمونه، حلقه ها در یکدیگر درگیر می شوند و طرحی یکدست می شوند، که هر زمانی که هر صفحه را حرکت می دهید، طرح جالبی را ایجاد می کنید.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. تنظیمات ظریف انجام دهید

فرمت در اینجا نسبتا استاندارد است، اما اصلاح کردن گوشه ها به صورت لبه گرد کمک می کند تا نرمی را به ظاهر اضافه کند، به نظر می رسد این طراحی دوستانه تر و راحت تر است، تصاویر گرم و رنگ قهوه ای روشن واقعا در بروشور دوستانه ظاهر می شود.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. منابع خود را در نظر بگیرید

بسته به اینکه طرح بروشور به چه شکل است، مواد مورد استفاده می‌توانند بسیار خوب مرتبط شوند، مواد بازیافتی باعث می‌شوند که کسب ‌و کار شما بیشتر از نظر مشتریان سبز و دوستدار محیط زیست به نظر می رسد، در اینجا استفاده از کاغذهای بازیافت شده و رنگ سبز روشن در این بروشور یک احساس بسیار خوب به ارمغان می‌آورد.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. بافت را به عنوان عنصر گرافیکی استفاده کنید.

گاهی اوقات عکاسی درست و مناسب پیغامی نیست که شما سعی دارید آن را به مخاطب برسانید،  در این بروشور، یک شرکت تصمیم گرفت تا از الگوی بافتی استفاده کند تا این طرح را به جای عکس یا رنگ نشان دهد. کنتراست بین صفحات تاریک و رنگ روشن یک بعد جالب را به موضوع افزوده است تا از معمولی بودن آن را خارج کند.

 1. آن را سرگرم کننده کنید.

این یک نمونه عالی برای جلب توجه بیننده است، این بروشور سبک بسیار منحصر به فردی را نشان می دهد، رنگ های روشن و شکل حجمی طرح یک اثر جالب و جذاب است، در نگاه اول شما ممکن است فکر کنید که عینک فقط بخشی از نقاشی است، اما واقعا می تواند توسط خواننده برداشته شود که در واقع تبلیغ را  دو برابر می کند.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. آن را کوچک نگه دارید.

بزرگ‌تر همیشه بهتر نیست، اگر می‌توانید اطلاعات خود را به اندازه کافی روشن کنید، چرا بروشور خود را به اندازه ای کوچک نکنید که مطابقت داشته باشد، هر چه بروشور کوچک‌تر باشد، به احتمال زیاد مخاطبان به آن نگاه خواهد کرد و این می‌تواند به راحتی در کیف پول یا جیب عقب جا بگیرد و با این شکل جالب هیچ چیزی را از دست نمی دهید.

 

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. بروشورهای شکست

به طور معمول بروشورها از سمت راست به چپ و از بالا به پایین صفحه قبل از حرکت به صفحه بعد خوانده می‌شود، چرا آن را به یک صفحه واحد تبدیل نکنید؟ در اینجا یک فرمت تک صفحه‌ای استفاده شده است، و به شما این امکان را می‌دهد که از فضای داخلی برای تمام اطلاعات بهره ببرید و از آن برای معرفی هر گونه نام تجاری استفاده کنید.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. از چشم انداز به نفع خود استفاده کنید.

تایپوگرافی نباید کاملا به طور مستقیم در صفحه باشد، از زاویه‌های جالب برای اضافه کردن بهره دیداری استفاده کنید و المان‌های بصری ایجاد کنید، در اینجا از الگوی شطرنجی برای جلب بیننده به مرکز صفحه استفاده می‌شود، که این نوع به همراه با ایجاد هماهنگی جالبی است.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. از کاهش تلفات استفاده کنید

کاهش تداخل می‌تواند پنجره ‌های جالب را برای آشکار کردن بیت‌های اطلاعات ایجاد کند، در اینجا، یک برش عرضی، جان بخشی را در عکس زیر نشان می‌دهد، جلد بروشور به مخاطب اجازه نمی دهد که تصویر را به طور کامل درک کند، اما به اندازه کافی برای باز کردن و بررسی درون بروشور مخاطب را ترغیب می کند.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. نمایش بروشورها را در نظر بگیرید

بروشورهای شما چگونه نمایش داده می‌شوند؟ بروشورها را روی پیشخوان یا میز می گذارید؟ اگر پشت میز می نشینید، یک منطقه تعیین ‌شده برای بروشورهای خود داشته باشید، در این نمونه از یک جعبه برای ذخیره و نمایش آنها استفاده شده است، جعبه بسیار مرتبط با محصولات و بروشور طراحی شده است، که باعث می‌شود این دو در یک نگاه کاملا حرفه‌ای به نظر برسند.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. از تغییر نترسید

بروشورهای شما می توانند یکسان نباشند، بروشورهای گوناگون با همان اطلاعات و محتوای یکسان کاری جذاب است و به خواننده امکان انتخاب بین طرح ها را می دهد، در اینجا، از سه عکس مختلف به همراه سه رنگ مختلف برای ایجاد انتخاب استفاده شده است، برای حذف رنگ نیز می‌توانید بروشور را تا کنید تا تصویر سیاه و سفید زیر را مشاهده کنید .

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. باهوش باشید

اگر راهی وجود داشته باشد که شما بتوانید پیام خود را به صورت تحت ‌اللفظی به مخاطب برسانید، آن را امتحان کنید، در اینجا این پیام در مورد تغییر و یا  تا کردن آینده است، این به معنای واقعی کلمه به این خاطر که کاغذ تا نیمه درست جلوی شما قرار گرفته و تا شده است جالب به نظر می رسد، سعی کنید در مورد پیام خود تجدید نظر کنید، یک تغییر ساده در ترکیب ‌بندی می‌تواند احتمال ترغیب مخاطبان به بروشور را افزایش دهد.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. استفاده از صفحات خالی

این قسمت داخلی بروشور قبلی است،آنها از صفحات خالی بریده به روشی استفاده می‌کنند که به عنوان یک عنصر طراحی عمل می‌کند، این صفحات حاوی هیچ اطلاعاتی نیستند، با این حال هنوز به عنوان یک تابع خدمت می‌کنند، آنها برای درهم شکستن تصویری که بیننده می‌بیند عمل می‌کنند، به این طریق شما می‌توانید هر تصویر را به صورت جداگانه پردازش کنید.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. بیش از حد به آن فکر کنید

اگر سوژه سوژه شما افراطی است، مثلا ورزش اسنوبرد ( بازتاب آن را در بروشور تان نشان دهید، قسمت اصلی بلند و جالب است و باعث می شود که به آن نگاه کنید وچین‌ها شکل یک کوه ظاهر شده اند)، طرحی که هدف را منعکس می‌کند، انرژی متمایزی را به قطعه می‌دهد.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. باز کردن بسته بندی

این نمونه از دو روش متفاوت منحصر به فرد برخوردار است، نه تنها یک کتابچه است، بلکه این حالتی که در بسته کوچک مهر و موم شده است به جذابیت آن می افزاید، زیرا افراد آن را کمی بالاتر از یک بروشور می بیند و شخصی احساس می کنند، چون باید بسته بندی را حذف کنند تا به آن دسترسی پیدا کنند؛ داشتن یک دفترچه راهنمای سیمی استفاده آسانتری دارد و هم چنین دارای یک عنصر طراحی جذابی است.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. گوشه دار تهیه کنید

شکل کلی این بروشور ۱۰۰ درصد استاندارد، بلند و تا شده در قسمت های مشخص شده است، این کاهش ‌های منحصر به فرد به ایجاد یک قطعه جالب‌تر کمک می‌کند و زوایای تندی را ایجاد می کند و آن را شبیه یک پاکت (در زمان بسته شدن بروشور) می کند.

21 نکته خاص طراحی کاتالوگ و بروشور

حالا که همه راه‌ های ایجاد یک بروشور جالب را یاد گرفته‌ اید، هیچ توجیهی وجود ندارد، آنها می‌توانند هر گونه نیاز شما را برآورده کرده و به روش‌های مختلفی برای بازاریابی کسب و کار شما موفقیت آمیز باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *