‏سال های زیادی است که کاتالوگ ها به عنوان عنصر مهمی در بازاریابی شرکت ها نقش ایفا می کنند. بیشتر شرکت های تولیدی و خدماتی چاپ کاتالوگ را به عنوان اولین روش های بازاریابی انتخاب کرده اند. در گذشته کاتالوگ ها فقط شامل اطلاعات اندکی درباره روش کار موسسه یا شرکت مورد نظر بودند اما امروزه با پدید آمدن روش های نوین، می توان صفحات کاتالوگ ها را به تعداد زیادی افزایش داد و آن ها را مانند یک کتاب نفیس طراحی کرد. کتابی که همه توضیحات لازم درباره حوزه عملکرد شرکت شما را با بیشترین جزییات به مخاطبین معرفی می کند.

کاتالوگ ها بازاریابان آرامی هستند که در زمان واحد می توانند هزاران مشتری بالقوه برند شما را به مشتریانی دائمی و وفادار تبدیل کنند. اولین و مهم ترین نکات درباره کسب و کار شما در کاتالوگ ها درج می شوند و نیاز مشتری را برای انجام پرس و جوری بیشتر درباره کالا و خدمات شما مرتفع می سازند.

روش های چاپ کاتالوگ روش هایی کاملا فنی و وابسته به تخصص هستند. اگر تلاش کنید در طراحی و چاپ کاتالوگ از متخصصین این امر بهره بگیرید، و کاتالوگ های حرفه ای طراحی کنید، می توانید آن ها را به عنوان جزوه های آموزشی تبلیغاتی در اختیار مشتریان قرار دهید. در این موارد مشتری شما علاوه بر آن که با عملکرد شرکت شما آشنا می شود، در بلند مدت به مشتری وفادار برند شما بدل خواهد شد. بنابراین اصل حرفه ای بودن طراحی و چاپ را فراموش نکنید.

بسیاری از شرکت ها در ابتدای شروع فعالیت، کاتالوگ خود را به شرکت هایی سفارش می دهند که چاپ کاتالوگ ارزان انجام می دهند. این روش، کمک می کند تا زمانی که شرکت به درآمد مورد نظر برای سفارش کاتالوگ های پیشرفته تری دست پیدا نکرده است، بتواند جایگاه خود را در عرصه تبلیغات حفظ کند. زیرا همان طور که می دانید مشتریان هر کسب و کار، پیش از آن که از آن خرید کنند یا انجام خدمات خود را به آن واگذار کنند، اولین و نخستین اطلاعات را از طریق کاتالوگ های آن دریافت می کنند. بنابراین اگر کسب و کار شما به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است، از یک شرکت تبلیغاتی معتبر استعلام قیمت چاپ کاتالوگ انجام دهید تا با مناسب ترین قیمت این کار را برای شما انجام دهد. مجموعه چنچاپ افتخار دارد تا ضمن چاپ کاتالوگ ارزان برای برند شما، حرفه ای ترین روش های چاپ را در جهت جلب رضایت شما هموطنان گرامی به کار ببندد.

توصیه می کنیم حتی اگر شرکت کوچکی دارید، برای تهیه کاتالوگ برای محصولات آن برنامه ریزی مفیدی داشته باشید. زیرا می توانید با به کار گیری مشاوران طراحی، طرح کاتالوگ را خودتان تهیه کنید و آن را در برای چاپ در اختیار یک موسسه تبلیغاتی معتبر قرار دهید. در قدم اول مهم ترین اطلاعات را درباره مجموعه خودتان در کاتالوگ به چاپ برسانید و در مرحله بعد، برای چاپ بروشور هم برنامه ریزی کنید.

درباره چاپ کاتالوگ چه می دانید-2

چاپ کاتالوگ فوری

اگر می خواهید در مدت زمان اندکی کاتالوگ خود را در اختیار داشته باشید، سفارش خود را به شرکت هایی ارسال کنید که چاپ کاتالوگ فوری انجام می دهند. این شرکت ها در بسیاری موارد چاپ کاتالوگ تیراژ پایین هم انجام می دهند و همین دو ویژگی می تواند برای کسب و کارهای نوپا بسیار سودمند باشد.

اگر تصمیم به چاپ کاتالوگ ارزان گرفتید، فراموش نکنید که بخش مهمی از فرآیند سفارش کاتالوگ مربوط به طراحی آن است. و شما با رعایت نکاتی ساده می توانید طراحی کاتالوگ موسسه خودتان را شخصا انجام دهید. اگر می خواهید روند تهیه کاتالوگ به شیوه حرفه ای تری انجام شود، می توانید طراحی آن را نیز به شرکت های متخصص در این حوزه بسپارید.

چاپ کاتالوگ چقدر زمان می برد

اگر انتخاب شما چاپ افست کاتالوگ باشد، خوب است بدانید که در کمتر از یک هفته می توانید سفارش خود را دریافت کنید. ولی اگر در موقعیتی مانند نمایشگاه های داخلی و خارجی قرار دارید و به صورت فوری به کاتالوگ ها نیاز دارید، می توانید از خدمات چاپ دیجیتال کاتالوگ استفاده کنید. زیرا با فن آوری دیجیتال در مدت زمان کمتری سفارش آماده می شود.

روش دیجیتالی چاپ کاتالوگ

شرکت های تبلیغاتی برای چاپ حرفه ای کاتالوگ از انواع مختلف کاغذ استفاده می کنند. البته غالباً انتخاب جنس کاغذ و رنگ کاتالوگ بر عهده سفارش دهنده است؛ ولی طراحان گرافیست در این شرکت ها می توانند افراد را برای داشتن بهترین انتخاب راهنمایی کنند. اگر برای انتخاب نوع کاغذ کاتالوگ نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه چنچاپ تماس بگیرید.

کاغذهایی که چاپ کاتالوگ بر روی آن ها انجام می شود، غالباً از جنس کتان و پنبه هستند. البته با توجه به میزان مبلغی که هر شرکت برای تهیه کاتالوگ در نظر می گیرد، جنس کاغذها می تواند متفاوت باشد. به این موضوع توجه داشته باشید که نزدیک به نیمی از هزینه ای که برای چاپ کاتالوگ می پردازید، مربوط به کاغذ آن است. مابقی هزینه مربوط به زمان انجام چاپ یا نوع آن است. (این که چاپ افست باشد یا دیجیتال).

درباره چاپ کاتالوگ چه می دانید-3

برای چاپ کاتالوگ از چه نوع کاغذهایی استفاده می شود؟

نوع و ضخامت کاغذهایی که در چاپ بروشور یا کاتالوگ استفاده می شود، بسیار متنوع است. ضخامت کاغذهای چاپی با معیار میکرون تعریف می شود. هرقدر تراکم بافت کاغذ بالاتر باشد (میکرون بالاتر)، ضخامت آن نیز بیشتر می شود.

کاغذ گلاسه: یکی از انواع کاغذهایی که برای افزایش کیفیت رنگی کاتالوگ ها استفاده می شود، کاغذهای ضخیم و دورویی هستند که کاغذ گلاسه نامیده می شوند. برای سنجش میزان کیفیت کاغذهای گلاسه از معیار گرماژ استفاده می شود. اگر می خواهید کاتالوگ با کیفیت تری چاپ کنید، دقت کنید گرماژ گلاسه آن بالا باشد. ذکر این نکته نیز مهم است که هر قدر گرماژ کاغذ بالاتر باشد، قیمت تمام شده سفارش شما نیز افزایش خواهد یافت.

کاغذ کرافت: این نوع کاغذ معمولاً برای کاتالوگ هایی استفاده می شود که کیفیت رنگی آن ها اهمیت بالایی دارد و دارای تصاویر متعدد رنگی هستند. بافت این کاغذها و نیز رنگ آن ها کمک می کند تا کنتراست رنگی بالاتری ایجاد شود و تصاویر شفاف تر و با وضوح رنگی بالاتری چاپ شوند.

پوشش محافظ کاتالوگ

کاتالوگ های کاغذی از هر نوع و جنسی که ساخته شده باشند، می توانند به مرور زمان و در اثر استفاده مداوم ترک بخورند، دچار تا خوردگی شده یا کمرنگ شوند. به منظور پیشگیری از این موارد، کاغذهای کاتالوگ از یک پوشش شفاف سلفونی پوشیده می شوند. پوشش سلفونی می تواند مات یا براق باشد. پوشش UV نیز نوع دیگری از انواع پوشش کاغذهای سلفون است که برای محافظت از انواع کاتالوگ استفاده می شود.

برای انتخاب نوع کاتالوگ و کاغذ آن با چه کسانی می توانم مشورت کنم؟

برای انتخاب هر چه بهتر نوع کاتالوگ متناسب با کسب و کار خود، بهتر است با باتجربه ترین متخصصین چاپ کاتالوگ مشورت کنید. تا ضمن استعلام قیمت چاپ کاتالوگ در انواع مختلف، بهترین و مرتبط ترین نوع آن را متناسب با حوزه فعالیت موسسه خود سفارش دهید. کارشناسان مجموعه چنچاپ، از شرکت های زیرگروه شرکت آفرنگ پدیده هنر با سابقه ای درخشان در امر تولید و ارائه انواع کاتالوگ، بروشور، چاپ ست اداری و هدایای تبلیغاتی آماده خدمت رسانی به شما هموطن گرامی می باشد. با تماس با مشاورین متخصص این مجموعه، بهترین انتخاب را داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *